Blistex

Blistex to międzynarodowa marka doskonałych, cenionych na całym świecie balsamów do ust. To także nazwa firmy, założonej w 1947 roku w Stanach Zjednoczonych, której głównym celem od początku istnienia jest oferowanie konsumentom wysokiej jakości innowacyjnych produktów do pielęgnacji ust, o potwierdzonym naukowo działaniu.

Dążenie do jakości i wysokiego poziomu obsługi klienta skłoniło firmę do utworzenia w 1967 r. własnych obiektów badawczo-rozwojowych oraz budowy zakładu produkcyjnego i siedziby głównej firmy w Oak Brook w stanie Illinois.
Umożliwiło to precyzyjną kontrolę każdego etapu działalności, od opracowania receptur i badań nad ich skutecznością, aż po produkcję i marketing. Na przestrzeni lat stały wzrost firmy wynikał z ciągłych innowacji wprowadzanych do gamy produktów Blistex. Wraz z wejściem marki Blistex na światowe rynki w ofercie pojawiały się nowe warianty, dopasowane do potrzeb konsumentów.
Dziś tradycję marki Blistex pielęgnuje drugie pokolenie założycieli firmy stale kierując się celami, które firma postawiła sobie na samym początku istnienia. Jakość produktu – Rozwój – Innowacja – Przywództwo. Pewnych rzeczy nigdy nie należy zmieniać.
Zobacz produkty do pielęgnacji ust oferowane przez Blistex.

Pracownicy Blistex
Dla milionów osób na świecie nazwa Blistex jest synonimem doskonałych produktów do pielęgnacji ust.
Jednak dla pracowników firmy nazwa Blistex to nie tylko znana marka. Jest to standard, który zobowiązuje ich do dostarczania klientom na całym świecie najwyższej jakości produktów.
W firmie Blistex punktem wyjścia do osiągnięcia sukcesu jest doskonale wykwalifikowana kadra najlepszych profesjonalistów, odznaczających się kreatywnością i zapałem.
Pracownicy firmy Blistex wiedzą, że trwały sukces na coraz bardziej konkurencyjnych rynkach światowych wymaga wnikliwych analiz     i doskonałości we wszystkich aspektach działalności. Aby zrealizować ten cel, firma Blitex stara się nawiązywać współpracę na całym świecie z partnerami, którzy wyznają te same wartości i z zapałem dążą do osiągnięcia sukcesu i zadowolenia klienta
Więcej informacji można uzyskać wysyłając mail na adres: info@blistex.com.pl

Zielone inicjatywy
W swojej ponad 60-letniej historii firma Blistex zawsze była zaangażowana w prowadzenie społecznie odpowiedzialnej działalności.
W codziennych działaniach kierujemy się zasadami zrównoważonego rozwoju, wprowadzając wiele programów recyclingu i ochrony zasobów. Dodatkowo od 2008 roku prowadzimy szeroko zakrojony program zmierzający do redukcji wpływu procesów produkcyjnych na środowisko. W tym celu w ramach firmy powołaliśmy specjalny zespół Greenspeed, kierowany przez pracowników z różnych obszarów funkcyjnych, wyrażających zainteresowanie inicjowaniem i wdrażaniem tych działań. W ścisłej współpracy z zarządem generalnym i liderami wszystkich grup w naszej organizacji określiliśmy ambitne cele dla zespołu Greenspeed i w krótkim czasie zrealizowaliśmy znaczącą liczbę inicjatyw, mających na celu usprawnienie naszej zrównoważonej działalności w trzech podstawowych obszarach:

 • Zapewnianie odpowiedzialnego podejścia do ilości, procedur zakupowych i zawartości opakowań przy jednoczesnym spełnianiu potrzeby dostarczania naszym klientom wysokiej jakości innowacyjnych produktów.
 • Zmiana sposobu działania i modernizacja naszych zakładów, wyposażenia i procedur.
 • Podniesienie świadomości całego naszego personelu na temat zmiany zachowań poza pracą.

Ponadto prowadzimy wiele innych projektów, które w najbliższych latach mogą wydłużyć listę naszych osiągnięć w tej dziedzinie. Zgodnie z założeniem dążymy do postępu poprzez uważne monitorowanie i testowanie pojawiających się nowych technologii, materiałów i najlepszych praktyk. Chcemy, aby nasze dotychczasowe działania były dopiero początkiem nowego sposobu myślenia    w firmie Blistex. I choć inicjatywy te wiążą się z wyższymi nakładami, to dzięki nim inwestujemy w lepszą przyszłość kolejnych pokoleń.



 • Blistex<small><sup>®</sup></small> Jojoba Rescue
 • Blistex<small><sup>®</sup></small> Agave Rescue
 • Blistex<small><sup>®</sup></small> Sensitive Mint Melon
 • Blistex<small><sup>®</sup></small> Sensitive
 • Blistex<small><sup>®</sup></small> Lip Infusions Hydration
 • Blistex<small><sup>®</sup></small> Lip Infusions Nourish
 • Blistex<small><sup>®</sup></small> Intensive
 • Blistex<small><sup>®</sup></small> MedPlus
 • Blistex<small><sup>®</sup></small> Protect Plus
 • Blistex<small><sup>®</sup></small> Conditioner
 • Blistex<small><sup>®</sup></small> Classic
 • Blistex<small><sup>®</sup></small> Hemp&Shea Hydration